XIV Regionalny Konkurs Informatyczny
dla Szkół Podstawowych 2018

12 czerwca 2018 roku – LSCDN Zamość - PODSUMOWANIE
III miejsce – SP6 Zamość

We wtorek 12 czerwca w auli LSCDN w Zamościu odbyło się podsumowanie konkursów informatycznych dla szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu była współorganizatorem XIV Regionalnego Konkursu Informatycznego dla uczniów Szkół Podstawowych 2018.

W finale tego konkursu wystartowało 20 najlepszych uczniów z regionu. Uczniowie rywalizowali w klasyfikacji indywidualnej oraz drużynowej (do finału zakwalifikowało się 7 najlepszych drużyn). W finale nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. Wykazali się dużą wiedzą informatyczną oraz doskonałą pracą w grupie.

Indywidualnym laureatem konkursu został: Karol Komajda (6b), natomiast finalistami Wiktor Kiełbiński (6a) i Filip Ochal. Jednocześnie uczniowie SP6 zdobyli III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Duży sukces odniósł Karol Komajda, który osiągnął najlepszy wynik w finale konkursu!

Wyniki drużynowe:
I miejsce - Szkoła Podstawowa nr 2 w Tomaszowie Lubelskim - 108 pkt.
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 5 w Biłgoraju - 96 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu - 88 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 w Szczebrzeszynie - 88 pkt.
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Sułowie - 88 pkt.

Wyniki indywidualne:
Karol Komajda (SP6 Zamość) - 69 pkt.
Mikołaj Markowski (SP2 Tomaszów Lub.) - 69 pkt.
Jakub Pilchoń (SP2 Tomaszów Lub.) - 69 pkt.

Gratulujemy sukcesu!

Tekst i zdjęcia: Grzegorz Pańko