Za chwilę Święta…

W czwartek, 21 grudnia 2017 r. odbył się koncert kolęd pod hasłem „Hej kolęda, kolęda”. Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o narodzeniu syna Bożego W świąteczną atmosferę wprowadziły nas dzieci, które wykonały kolędy wraz z wierszami, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie wcielili się w rolę Maryi i Józefa, pasterzy, aniołków, owieczek i gwiazdek. Urody inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się rodzice, nauczyciele i przybyli goście, którzy nagrodzili występ gromkimi brawami.

W rolę aktorów wcieliły się: Maryja- Hanna Wysocka kl. 2a, Józef- Mariusz Bazan kl. 2a
Anioły: Marta Malicka kl. 2b - Wanda Chwedyk kl. 3c- Zuzanna Hojda kl. 3e- Anna Sitarz kl. 1a- Zuzanna Nowak kl. 1a- Alicja Żur kl. 1a- Natasza Krupska kl. 1a- Maja Czuchaj kl. 1a- Aleksandra Magryta kl. 1b- Aleksandra Sidor kl. 1c- Zuzanna Lichota kl. 3a
Gwiazdki- Lena Sawicka kl. 2a- Emilia Czochra kl. 3c- Klaudia Herc kl. 3c- Ewa Romanek kl. 1a- Gabriela Firlej kl. 1c- Amelia Mazur kl. 1a- Malwina Skwarzyńska kl. 2b
Owieczki- Karolina Bentkowska kl. 2a- Katarzyna Wasińczuk kl. 2b- Natasza Jabłońska kl. 3c- Magdalena Ciszewska kl. 3d- Łucja Chwedyk kl. 3c- Lena Kozorys kl. 3d- Paulina Kołodziej kl. 1a- Agata Grzyb kl. 1a - Weronika Zgnilec kl. 1a- Ilona Szopińska kl. 1b
Pasterze- Antoni Łukawski kl. 1b- Jakub Momot kl. 1b- Kacper Kurzępa kl. 2b

Chciałabym serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy zaangażowali się w tą piękną bożonarodzeniową inscenizację. Dziękuję za piękne stroje, ciepłe słowa, które dodają mi motywacji do dalszego działania.

Życzę Wszystkim zdrowych i pogodnych Świąt Bożego Narodzenia.

Niech Pan Jezus ze swoją Ukochaną Matką Maryją nawiedzi duchowo Wasz dom i obdarzy Was pokojem, jednością i bezpieczeństwem.

Tekst: Agnieszka Wysocka
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz