TENISOWE MISTRZOSTWA SZKÓŁ –„ JOGUŚ 2018”

Dnia 08 czerwca 2018 r. na obiektach Klubu Tenisowego „Return” Zamość zostały rozegrane Mistrzostwa Szkół „Joguś 2018”. Szkoły przygotowały swoich zawodników do konkurencji programu Tenis 10 realizowanego przez uczestników zawodów. Każda szkoła mogła wystawić dwa czteroosobowe zespoły (dwie dziewczynki, dwóch chłopców). Do rywalizacji zgłosiło się 5 zespołów ze szkół miasta Zamościa, W skład naszej reprezentacji weszli następujące uczniowie: Natasza Jabłońska, Kamil Kiciński, Martyna Mucha, Michał Nowogrodzki.

Zawody odbywały się w następujących konkurencjach:
SPRAWNOŚCIOWE
bieg na 20 m (szybkość biegowa),
GRA PARATENISOWA
rzucanka, na jedno pole serwisowe po przekątnej
ZAWODY TENISOWE
gra pojedyncza na jedno pole serwisowe na wprost, wariant zwykły.

Wyniki zespołów w każdej konkurencji były punktowane, a suma zdobytych punktów decydowała o miejscu w ogólnej klasyfikacji. Po zaciętej rywalizacji zwyciężył I zespół ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu przed pierwszą drużyną Zespołu Szkół Społecznych z Zamościa a trzecie miejsce zajął II zespół Szkoły Podstawowej nr 8 w Zamościu. Nasza drużyna uplasowały się na IV miejscu w ogólnej klasyfikacji. Głównym sponsorem zawodów było Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Spółdzielnia Mleczarska w Krasnymstawie. Na zakończenie zawodów dzieci otrzymały pamiątkowe medale a zwycięscy nagrody i upominki. Wszystkim dopisały humory i uśmiechy.

Opracował: Artur Zawiślak
Zdjęcia: Tomasz Krywionek