W poniedziałek, 16 października 2017 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Edukacji Narodowej, na której byli obecni nauczyciele, pracownicy szkoły, emeryci, zaproszeni goście i rodzice. Uroczyste akademie zostały przygotowane przez uczniów klasy III d pod kierunkiem pani Eweliny Sienickiej oraz uczniów klasy V c pod kierunkiem pani Doroty Chudoby. Młodzi artyści zaprezentowali montaż słowno-muzyczny składający się z wierszy i piosenek, którymi uświetnili ten niezwykły dzień. Wychowankowie w pięknych słowach dziękowali nauczycielom za okazywaną pomoc, cierpliwość, troskę i poświęcenie. Nie zabrakło również wierszy o tematyce humorystycznej oraz występu uczennic, które wiernie odtworzyły role nauczycielek. Zaprezentowano także filmowe życzenia o zabawnej treści dla nauczycieli i pracowników naszej szkoły, w których wystąpili uczniowie klasy V c. Na zakończenie akademii, pracownicy szkoły otrzymali od uczniów na pamiątkę tego wyjątkowego dnia ramkę z cytatem. Młodzi artyści zostali nagrodzeni przez publiczność gromkimi brawami.

Oprawę plastyczną uroczystości przygotowali pani Alina Czyżyk i pan Aleksander Pańczyk, zaś za oprawę muzyczną i filmowe życzenia odpowiedzialny był pan Krzysztof Nowak.

Tekst: Ewelina Sienicka
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz