Możemy – pomagamy!

W dniach 13 - 15 grudnia 2017r odbył sie w naszej szkole długo oczekiwany Kiermasz Bożonarodzeniowy, zorganizowany przez Szkolne Koło Caritas. Na kiermaszu znalazły się świece i aniołki gipsowe z Caritasu oraz tak jak oczekiwaliśmy plastyczne prace uczniów, rodziców i nauczycieli. Nie spodziewaliśmy się , że będzie ich tak dużo, że będą tak różnorodne, tak piękne. Wszystko znalazły nowych właścicieli. Największym powodzeniem cieszyły się ciasta, babeczki i świąteczne pierniczki. One były zdecydowanie kiermaszowym przebojem. Szczególnie te , które można było samemu przyozdobić kolorowym lukrem. Kupujących było bardzo dużo, ale i sprzedających nie brakowało.

Po tych trzech dniach jedno można powiedzieć na pewno: w naszych uczniach i rodzicach drzemie ogromny potencjał dobra - trzeba tylko stworzyć okazję, aby je wydobyć. Nasze dzieci są kreatywne, pełne dobrych inicjatyw - trzeba tylko pozwolić im działać. Zebrane środki przeznaczymy pieniądze na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, oraz inne celi charytatywne.

Wszystkim bardzo, bardzo gorąco dziękujemy. Szczególnie rodzicom, za ich zrozumienie, współpracę i zaangażowanie. Dziękujemy za dobre serce wszystkim dzieciom, oraz nauczycielom i pracownikom szkoły.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Orszewska