I MIEJSCE HANI W KONKURSIE „CZYTAM, BO LUBIĘ”

Lubię czytać, lubię książki! – z tymi słowami roześmiana i szczęśliwa Hania odbierała nagrodę za zajęcie I miejsca w konkursie „Czytam, bo lubię”, zorganizowanym przez Księgarnię Edukacyjno-Językową Book Club w Zamościu.

Konkurs, adresowany dla uczniów szkół podstawowych powiatu zamojskiego, miał na celu promocję czytelnictwa i składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie zadaniem uczestników było przeczytanie fragmentu ulubionej książki lub wyrecytowanie ulubionego wiersza, nagrywając materiał na płytę CD/DVD. Spośród wszystkich zgłoszonych prac zostało wybranych 6 finalistów, po 3 osoby z każdej grupy wiekowej: uczniów klas I-III oraz IV-VI.

Drugi etap odbył się 29 września 2017 r. w Centrum Kultury Filmowej Stylowy w Zamościu, gdzie finaliści na scenie prezentowali wybrane przez siebie utwory.

I miejsce w kategorii klas 1-3 zdobyła Hania Wysocka, uczennica klasy II A naszej szkoły. Hania ujęła komisję konkursową interpretacją fragmentu książki Franklin ma czkawkę.

Tekst: Dorota Zwolan
Zdjęcia: Agnieszka Wysocka śko