Konkurs „Czytam i wiem” – klasy 4

Przesąd mówi, że piątek 13-tego bywa pechowy, jednak nie w naszej szkolnej bibliotece! Tego dnia bowiem odbył się konkurs ze znajomości lektur szkolnych „Czytam i wiem” – poziom klas 4. To już trzecia edycja konkursu, który co roku cieszy się zainteresowaniem uczniów. 13 kwietnia do rywalizacji przystąpiło dwanaścioro czwartoklasistów, którzy zmagali się z odpowiedzią na pytania dotyczące wskazanych w regulaminie konkursu lektur: „Akademia Pana Kleksa”, „Opowieści z Narni” cz.1 oraz „Magiczne drzewo. Czerwone krzesło”. W drugim etapie uczestnicy prezentowali przygotowane przez siebie wypowiedzi. Zastanawiali się, o co poprosiliby magiczne krzesło, gdyby mogło ono spełnić jedno ich życzenie.

Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja w składzie: p. Dorota Zwolan – n-l bibliotekarz oraz p. Aleksandra Matysiak – n-l j. polskiego przyznała następujące nagrody:
I miejsce i nagrodę książkową dla Natalii Furmanek (kl.4a),
II miejsce i nagrodę książkową dla Hanny Kawalec (kl. 4a),
wyróżnienia i upominki dla Barbary Wiśniewskiej (kl.4d) oraz Hanny Mogielnickiej (kl.4b).

Gratulujemy!!! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze oraz pamiątkowe dyplomy.
Konkurs przygotowała Dorota Zwolan – n-l bibliotekarz.

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan