Konkurs „Czytam i wiem” – klasy 5

Za nami już trzecia edycja konkursu „Czytam i wiem” – poziom klas 5. W środę, 25 kwietnia 2018r. odbyło się podsumowanie zmagań. Swoich sił w rywalizacji o miano najlepszego znawcy lektur dla klas 5 próbowało siedmioro uczniów. Każdy z uczestników liczył, że dopisze mu szczęście przy losowaniu zestawu pytań sprawdzających ich wiedzę dotyczącą książek: „Tajemniczy ogród”, „Chłopcy z Placu Broni”, „Ania z Zielonego Wzgórza” . Na pytania najlepiej odpowiedziało czworo uczniów, którzy w drugim etapie prezentowali własną wypowiedź nt.: Na czym polegała przemiana Mary Lennox z powieści Tajemniczy ogród? Po wysłuchaniu wszystkich prezentacji komisja w składzie: p. Dorota Zwolan – n-l bibliotekarz, p. Aleksandra Matysiak – n-l języka polskiego, przyznała następujące nagrody:

I miejsce i nagrody książkowe otrzymali: Wojciech Michałuszko (kl. 5b) oraz Szymon Hargot (kl. 5a),
wyróżnienia i upominki dla Aleksandry Kaliszczuk (kl. 5b) oraz Bernarda Waleczko (kl. 5a).

Gratulujemy!!! Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodycze oraz pamiątkowe dyplomy.

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan