Nagrody i wyróżnienia w konkursie diecezjalnym

W piątek, 17 listopada 2017 r. miało miejsce podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursu „Wierność bł. Karoliny Kózki i męstwo św. Stanisława Kostki”. O godz. 11 wzięliśmy udział w uroczystej Eucharystii koncelebrowanej przez 7 kapłanów pod przewodnictwem ks. bp. Mariusza Leszczyńskiego. Przyjęliśmy błogosławieństwo relikwiami bł. Karoliny. Dalsza część spotkania odbyła się w SP nr 4. Tutaj czekała na wszystkich gorąca herbata i słodki poczęstunek. Mogliśmy również zobaczyć nagrodzone prace plastyczne i literackie wykonane przez uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Uczniowie gimnazjum w części artystycznej przybliżyli wszystkim postać bł. Karoliny, która jest patronką Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. A potem nastąpiło rozdanie nagród: Hanna Mogielnicka z klasy IV b za tekst literacki o bł. Karolinie zdobyła III miejsce, Kamila Chmiel z kl. VI b, za swoją pracę plastyczną o bł. Karolinie otrzymała wyróżnienie.

Tegoroczna, czwarta już edycja tego konkursu, była kolejną okazją dla szerokiego grona dzieci i młodzieży do spotkania z Karoliną - młodą, polską dziewczyną, pochodząca z ubogiej wiejskiej rodziny. Jej proste życie przepełnione miłością do Boga i ludzi staje się coraz wyraźniejszym wzorem do naśladowania.

Tekst i zdjęcia: Grażyna Orszewska