Wspaniały sukces Jakuba w konkursie fotograficznym

We wtorek, 25 października 2017 roku w Lublinie odbyło się wręczenie nagród w Wojewódzkim  Wakacyjnym Konkursie Fotograficznym im. Artura Tabora. Organizatorem tego przedsięwzięcia była  Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie. Laureatem w kategorii: szkoła podstawowa został uczeń klasy 7b – Jakub Kulik.

Kuba zachęcony tematyką konkursu wysłał trzy zdjęcia przedstawiające „Przyrodę Ziemi Lubelskiej”. Jak przyznał w rozmowie po ogłoszeniu wyników – to był jego pierwszy udział i wygrana w jakimkolwiek konkursie, więc jego radość jest tym większa, że od razu został laureatem. Kuba ma już doświadczenie w robieniu fotografii, rozwija swoja pasje i podtrzymuje tradycje rodzinne. W uroczyści wręczenia nagród uczestniczył wraz ze swoim tatą. Oprócz dyplomu i nagrody Kuba przywiózł zaproszenie do kolejnej edycji tego konkursu. Tematem przewodnim w przyszłym roku będą „Ptaki”.

Dodatkową wyróżnieniem dla Kuby będzie powierzenie mu funkcji fotografa szkolnych uroczystości, wierzymy bowiem, że uczniowskie spojrzenie na wydarzenia szkolne mają szansę pokazać je od całkiem nowej strony. Gratulujemy Kubie, a pozostałych pasjonatów fotografii zapraszamy do brania udziału w konkursach fotograficznych.

Tekst: Monika Słomianowska, Jakub Kulik
Zdjęcia: Tomasz Kulik