Sukcesy plastyczne uczniów naszej szkoły

„Księżyc znacznie już podniósł się na niebie, zmalał, przygasł i łagodnym światłem oblewając wysoką górę i bór przeciwległy, oszklił powierzchnię rzeki drobnymi falami pomarszczoną…” – ten i inne fragmenty utworów Elizy Orzeszkowej, oddające w pełni piękno natury, zainspirowały uczniów naszej szkoły do wykonania prac plastycznych i udziału w Międzyszkolnym Konkursie Malowniczy świat Elizy Orzeszkowej, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową Nr 3 w Zamościu. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do wybranej noweli lub powieści Elizy Orzeszkowej.

Uczniowie naszej szkoły, w kategorii klas 6-7, zdobyli następujące nagrody:
I MIEJSCE – Jagoda Górska – kl. 6b (n-l Edyta Gomułka)
II MIEJSCE – Jessica Bartnik – kl. 6b (n-l Edyta Gomułka)
WYRÓŻNIENIE – Gabriela Grzywińska – kl. 6b (n-l Edyta Gomułka), Jagoda Tukendorf – kl. 7a (n-l Joanna Stefanowska), Alicja Majdan – kl. 7a (n-l Joanna Stefanowska), Maja Grabarz – kl. 6b (n-l Edyta Gomułka)

Uczniowie zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami, książkami oraz upominkami.
Wszystkie prace zostały zaprezentowane podczas wernisażu i mogliśmy je podziwiać w czasie podsumowania konkursu, który odbył się 16.04.2018 r.

Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Mamy też nadzieję, że konkurs rozbudził w uczniach zainteresowanie twórczością Elizy Orzeszkowej i z chęcią sięgną po książki jej autorstwa.

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan