Konkurs plastyczny "Oto Ja i moja Niepodległa..."

Samorząd Uczniowski klas I - III zaprosił wszystkich uczniów klas młodszych do udziału w Konkursie plastycznym "Oto Ja i moja Niepodległa...". Konkurs odbył się w trzech kategoriach (kl. I, kl. II, kl. III), którym przyporządkowane były trzy odrębne tematy:
- "Oto Ja i moja Szkoła" - klasy I
- "Oto Ja i moje Miasto" - klasy II
- "Oto Ja i moja Ojczyzna" - klasy III

Konkurs został zorganizowany w ramach obchodów Stulecia Niepodległości Polski. Jego podniosły charakter pozwolił uczestnikom ukazać patriotyzm i przynależność do swojego kraju, a jednocześnie sferę uczuciową, wyrażającą miłość do wolnej Ojczyzny i zachwyt nad pięknem każdego jej zakątka. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 50 uczniów. Komisja składająca się z nauczycieli - opiekunów samorządu wybrała 14 zwycięskich i wyróżnionych prac małych artystów. Oto oni według kolejnych miejsc:
Małgorzata Naworol - kl. Ic
Aleksandra Magryta - kl. Ib
Agata Grzyb - kl. Ia
Piotr Sokoliński - kl. Ic - wyróżnienie
Marta Dmitroca - kl. IIa
Katarzyna Wasińczuk - kl. IIb
Katarzyna Pietrasz - kl. IIa
Emilia Pupiec - kl. IIa - wyróżnienie
Kamil Kiciński - kl. IIIc
Gracjan Radwański - kl. IIIb
Maja Rozkal - kl. IIIe
Gabriela Kania - kl. IIIa – wyróżnienie
Wiktoria Kargul - kl. IIId – wyróżnienie
Aleksandra Cichosz - kl. IIIa – wyróżnienie

Wymienieni uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy pamiątkowe upominki. Prace plastyczne szkolnych artystów zostały zaprezentowane na korytarzu (II piętro) w formie wystawy. Serdecznie zapraszamy do jej obejrzenia.

Tekst: Marzena Plewa
Zdjęcia: Małgorzata Czajkowska