Mistrzowie matematyki i słowa

Koniec roku szkolnego to świetna okazja do podsumowań szkolnych konkursów. We wtorek, 19 czerwca 2018r. w sali gimnastycznej odbyły się podsumowania konkursów z matematyki i konkursu recytatorskiego.

Nauczycielki królowej nauk przeprowadziły szkolne rozgrywki i wyłoniły Mistrza szybkiego i poprawnego liczenia. Jak głosi motto na okolicznościowym dyplomie „Matematyka jest alfabetem, za pomocą którego Bóg opisał wszechświat”. Taki twierdził Galileusz ponad tysiąc lat temu. Taka jest i obecnie. Tym bardziej cieszy fakt, że wybrani zostali w każdej z klas i na każdym poziomie uczniowie, dla których cyfry i liczby nie mają tajemnic. Mistrzami poszczególnych klas i szkoły zostali: Wiktoria Bulka, Aurelia Jonasz, Karolina Wiater, Magdalena Grzyb, Paula Tarnowska, Nina Maciocha, Wojciech Michałuszko, Wiktoria Sitarz, Borys Artymiak, Michał Sałapat, Adrian Fic, Wiktor Kiełbiński, Mateusz Nowaczek, Maciej Łątkowski. Ponownie przed społecznością szkolną stanęli również Mistrzowie słowa i laureaci konkursu recytatorskiego. Dla nich była to okazja do odebrania nie tylko okolicznościowych dyplomów, lecz również książkowych nagród.

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz