ZBIÓRKA ZNICZY NA CMENTARZE LWOWA

Uczniowie klas I-III wzięli udział w zbiórce zniczy, w którą włączyła się nasza szkoła w związku ze zbliżającym się Świętem Odzyskania Niepodległości. Zebrane znicze zapłoną 11 listopada 2017 r. na cmentarzach Lwowa w intencji poległych żołnierzy polskich. Akcja dotyczy faktu, iż w tym roku mija 97 rocznica odznaczenia Lwowa jako jedynego miasta w Polsce krzyżem Virtuti Militari „za zasługi położone dla polskości tego grodu i jego przynależności do Polski…”. Zebrane przez uczniów znicze zostaną przekazane do Lwowa, aby i nasze symboliczne światełko zapłonęło na Cmentarzu Obrońców Lwowa, Łyczakowie, Cmentarzu Janowskim, Wzgórzu Wuleckim, a także na cmentarzu żołnierskim na Hołosku. Akcja w naszej szkole trwała od 21 października do 6 listopada 2017 r., a koordynatorem zbiórki był Mały Samorząd Uczniowski Klas I-III.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich osób, które włączyły się w zbiórkę zniczy.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Sienicka