SZKOLNA MISS EKO

W środę 23 maja 2018r. w szkole odbył się wybór szkolnej MISS EKO. Po ogłoszeniu przez Samorząd Uczniowski pomysłu wśród uczniów klas I – III, wszyscy zainteresowani mieli czas na wymyślenie kreacji wykonanej z materiałów podlegających recyklingowi. Liczyła się pomysłowość, wyobraźnia i wykonanie. Ustalony zostały zasady wyłonienia reprezentanta szkoły do miejskiego konkursu organizowanego w ramach obchodów Dnia Dziecka. Komisja w składzie: pani Marzena Duda, Aneta Kaliszczuk oraz Anna Król ustaliła werdykt.

Tytuł Miss Eko i prawo do reprezentowania szkoły w konkursie miejskim otrzymała Aleksandra Sidor z klasy Ic, a tytuł wicemiss Eko zdobyła – Katarzyna Wasińczuk z klasy 2b.

Obie dziewczynki nie tylko pięknie prezentowały się w stworzonych przez siebie strojach, ale przede wszystkim były pomysłodawczyniami swoich projektów. Wymyśliły z czego i jak należy wykonać projekt i własnoręcznie przygotowywały ich poszczególne elementy.

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Anna Król a