NAJLEPSI UCZNIOWIE NAGRODZENI PRZEZ
PREZYDENTA MIASTA ZAMOŚĆ

W środę, 22 czerwca 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej ,,Stylowy” w Zamościu odbyło się uroczyste podsumowanie roku szkolnego 2017/2018. Wszystkich zebranych – uczniów, rodziców, nauczycieli i dyrektorów szkół - przywitała dyrektor Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Zamość pani Agnieszka Kowal, która w krótkich słowach określiła cel spotkania - chęć wyróżnienia najlepszych uczniów i ich nauczycieli na forum naszego miasta.

Prezydent miasta Zamość Andrzej Wnuk i wiceprezydent Andrzej Zastąpiło wręczyli nagrody uczniom zamojskich placówek oświatowych. Nagrody otrzymali uczniowie za uzyskanie tytułu laureata i finalisty w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Lubelskiego Kuratora Oświaty, laureatów i finalistów olimpiad przedmiotowych oraz za osiągnięcia sportowe i artystyczne na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym.

Wśród nagrodzonych - jak co roku – znalazło się liczne grono uczniów z „Szóstki”:
- Mateusz Bogiel - kl. VII c - laureat konkursu z historii organizowanego przez KO Lublin,
- Grzegorz Kosicki- Leszczyński- kl. VII b - finalista konkursu z historii organizowanego przez KO Lublin,
- Karol Komajda – kl. VI b - finalista konkursu z historii organizowanego przez KO Lublin,
- Jakub Kulik – kl. VII b - laureat wojewódzkiego konkurs fotograficzny im. Artura Tabora.

Naszym uczniom towarzyszyli nauczyciele przygotowujący ich do wspomnianych konkursów tj: Dorota Kowalczyk i Krzysztof Nowak, którzy również otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki o Zamościu.

Jesteśmy dumni z osiągnięć naszych wychowanków, gratulujemy rodzicom i nauczycielom tych sukcesów. Są oni wzorem do naśladowania dla młodszych uczniów. Tak trzymać !!!

Tekst i zdjęcia: Artur Waśko