O lekturze inaczej – czyli kraina Narnii w lapbookach

„Opowieści z Narnii. Lew, Czarownica i stara szafa” – ta fantastyczna lektura pochłaniała niedawno uwagę uczniów klas IV a, c oraz d. Magiczny świat zimowej krainy, walka dobra ze złem i ciekawi bohaterowie wyraźnie oczarowali czwartoklasistów. Któż nie chciałby przeżyć takiej przygody, jak Łucja i jej rodzeństwo?
Pewnie dlatego tak wielu z uczniów odpowiedziało na propozycję stworzenia lapbooka – niezwykłego, ręcznie robionego i zawierającego wiele ukrytych ciekawostek projektu w formie zamykanego plakatu. Zainteresowanie uczniów było duże, zaangażowanie bardzo poważne, a efekty? – wspaniałe prace, dzięki którym fantastyczna podróż po krainie Narnii zachęci każdego do przekroczenia wraz z bohaterami lektury drzwi szafy i ponownego odkrywania magii tego miejsca.
Dzięki wysiłkowi i kreatywności czwartoklasistów lektura nie ma już dla nas żadnych tajemnic!

Tekst i zdjęcia: Aleksandra Matysiak