SEZON NARCIARSKI CZAS ZACZĄĆ !!!

Mimo że zimy w tym roku na razie nie widać, nasi trzecioklasiści rozpoczęli już pierwsze teoretyczne zajęcia z narciarstwa zjazdowego. Nadszedł długo oczekiwany dzień rozpoczęcia realizacji innowacji pedagogicznej ,, Szóstka na stoku - program narciarstwa zjazdowego dla kl. III ” Program innowacji pozwoli następnym rocznikom uczniów klas trzecich nabyć nowe umiejętności – jazdy na nartach zjazdowych oraz aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu..

Przez dwa dni tj.4 i 5 stycznia 2018 r. odbył się I etap wspomnianej innowacji, polegający na uczestnictwie dzieci w zajęciach teoretycznych w sali lekcyjnej. Uczniowie zapoznali się z ogólnymi zasadami i wiadomościami dotyczącymi sprzętu narciarskiego oraz jazdy na nartach ze szczególnym uwzględnieniem zasad bezpieczeństwa ujętych w tzw. „dekalogu narciarskim”. Na spotkaniu przedstawiono prezentację multimedialną dotyczącą ogólnopolskiego projektu „Bezpieczny Stok” oraz odbył się pokaz sprzętu narciarskiego. Uczniowie mieli możliwość obejrzenia filmów i zdjęć z wyjazdu edukacyjnego starszych kolegów z klas czwartych do Małego Cichego realizowanego w ramach innowacji pedagogicznej ,, Szóstka na białym szlaku” w dniach 17-21 grudnia 2017 r. oraz zadawać pytania na temat y związane z nauką jazdy na nartach .

W następnym tygodniu uczniowie pięciu klas trzecich realizować będą kolejne etapy naszej innowacji. Etapy te będą realizowane na początku na naszym boisku sztucznym. Uczniowie będą uczyć się nakładania i zdejmowania nart, podstawowych kroków chodzenia, zmiany kierunku i poznania podstawowych komend instruktora. Potem na stoku narciarskim w Jacni odbędą się zajęcia praktyczne z wykorzystaniem sprzętu narciarskiego. Uczniowie rozpoczną swoje pierwsze zjazdy.

Trzymamy kciuki za nich i mamy nadzieję, że zima nam dopisze. Nagrodą dla wszystkich najlepszych uczestników innowacji realizowanej w Jacni, będzie wyjazd w polskie Tatry w przyszłym roku szkolnym w ramach innowacji pedagogicznej adresowanej dla uczniów klas czwartych pod nazwą ,,Szóstka na białym szlaku”.

Tekst: Artur Waśko
Zdjęcia: Małgorzata Czajkowska