II ETAP INNOWACJI ,,SZÓSTKA NA STOKU”

Brak zimy tego roku nie jest przeszkodą do kontynuowania przez klasy trzecie zajęć z narciarstwa zjazdowego realizowanych w ramach innowacji pedagogicznej ,, Szóstka na stoku - program narciarstwa zjazdowego dla kl. III ”. Program wspomnianej innowacji pozwoli następnym rocznikom uczniów klas trzecich nabyć nowe umiejętności – jazdy na nartach zjazdowych oraz aktywnie spędzać czas wolny na świeżym powietrzu..

Przez bieżący tydzień tego miesiąca zrealizowaliśmy II etap wspomnianej innowacji, polegający na uczestnictwie dzieci z 5 klas trzecich w zajęciach praktycznych na boisku sztucznym naszej szkoły. Uczniowie uczyli się nakładania i zdejmowania nart, podstawowych kroków chodzenia, zmiany kierunku i poznania podstawowych komend instruktora. W następnym tygodniu uczniowie pięciu klas trzecich realizować będą kolejne etapy naszej innowacji. Dzięki tym zajęciom od następnego tygodnia wyruszamy już do Jacni. Czeka tam na nas przygotowana trasa narciarska , a uczniowie rozpoczną swoje pierwsze zjazdy.

Tekst: A. Waśko
Zdjęcia : T. Banaszkiewicz