Cicho wszędzie, głucho wszędzie?! Ooo, nie!

Co się dzieje w szkole, kiedy kończą się lekcje, wszyscy wychodzą i gasną światła? Czy na korytarzach zapada cisza? Nie zawsze:)

Z piątku na sobotę - 18-19 maja 2018 r.- odpowiedzi na te pytania postanowili sprawdzić uczniowie z klas IV a, c oraz d. Pod opieką swoich wychowawczyń, pań: Anny Rut, Katarzyny Adamczuk i Aleksandry Matysiak, wyposażone w śpiwory i świetne humory dzieciaki opanowały szkołę. Podekscytowanie było wielkie, bo zanim nadszedł czas na sen, trzeba było rozgryźć zasady szkolnej gry terenowej. W różnych zakątkach szkoły zostały rozmieszczone zadania do wykonania. Dzieciaki musiały wykazać się sprawnością, wiedzą, umiejętnością liczenia i współpracy. Zabawa była przednia!

Czwartoklasiści wiedzą, ile schodów prowadzi od sali gimnastycznej do pokoju nauczycielskiego, znają nazwiska wszystkich nauczycieli, potrafią złamać najtrudniejszy szyfr oraz odczytać najbardziej skomplikowane rebusy! Nagrodą za wysiłek była pyszna pizza. Potem nadszedł czas na rozgrywki sportowe i szaleństwo w sali gimnastycznej. Ani trochę niepozbawione energii dzieciaki bawiły się także grając w gry planszowe. Za oknem już dawno panowały ciemności, kiedy wreszcie nadszedł czas na relaks w kinie nocnym. A spanie w śpiworze w klasie, którą zna się jedynie z lekcji to prawdziwa frajda:)

O północy miał odwiedzić nas duch Szymona Szymonowica, ale się nie zjawił. Chyba był mocno zaskoczony, że ktoś mu przeszkadza w nocy wędrować po szkolnych korytarzach! Być może jeszcze kiedyś uda się dzieciakom go spotkać.

Po krótkim śnie nadszedł czas na pożegnanie z nocną przygodą. Dzieciaki bawiły się świetnie, zacieśniły znajomości pomiędzy klasami i odkryły, że w szkole można się wspaniale czuć nawet nocą :)

Tekst: Aleksandra Matysiak
Zdjęcia: Katarzyna Adamczuk, Anna Rut