Z KSIĄŻKĄ ZA PAN BRAT

Dnia 10 maja 2018 r. w ramach realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa” uczniowie klasy III „d” w trakcie zajęć lekcyjnych, prezentowali i czytali swoim rówieśnikom w klasie, fragmenty książek wypożyczonych z biblioteki szkolnej. Istniała również możliwość przyniesienia książek z biblioteczek domowych. Uczniowie z dużym zainteresowaniem słuchali fragmentów książek czytanych przez kolegów i koleżanki. Chętne osoby prezentowały także plakaty dotyczące ulubionych książek, które wcześniej przygotowały. Pod koniec zajęć uczniowie zostali podzieleni na grupy, w których wspólnie tworzyli listy ulubionych książek. Zajęcia przyczyniły się do promowania czytelnictwa wśród dzieci, integracji uczniów oraz stworzyły możliwość zaprezentowania się uczniom na forum klasy.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Sienicka