Podróże i wielkie odkrycia geograficzne - projekt uczniowski kl. VI B

„Ciekawość, pragnienie nowych doświadczeń i… .bogactw kierowały ludźmi od najdawniejszych czasów.” Kierowani tą myślą uczniowie klasy 6B w październiku 2017r. na lekcjach przyrody dotyczących odkryć geograficznych wcielali się w rolę wielkich odkrywców takich jak: Krzysztof Kolumb, Ferdynand Magellan, Bartolomeo Diaz, Vasco da Gama, James Cook, Amerigo Vespucci, Robert Peary, Paweł Edmund Strzelecki, Ignacy Domeyko czy Jan Czerski. Pracując w grupach uczniowie opisywali a następnie zaprezentowali na forum klasy przebieg największych wypraw odkrywczych, w formie ciekawych prezentacji multimedialnych oraz plakatów zawierających wiele zdjęć, interesujących opisów oraz map wypraw odkrywczych. Plakaty opisujące wyprawy zostały zaprezentowane na gazetkach ściennych.

Tekst i zdjęcia: Alicja Tarnowska