OPOWIEŚCI BEZ LIKU MAŁYCH CZYTELNIKÓW

Opowiadanie: "Przygoda ze szkołą"

Czy każdy może być pisarzem? Czy pisanie książek to trudna umiejętność? O tym mogli przekonać się uczniowie klas 1,2 i 3, którzy próbowali swoich sił twórczych, biorąc udział w projekcie czytelniczym „Opowieści bez liku małych czytelników”. Projekt został zorganizowany przez nauczyciela-bibliotekarza, p. Dorotę Zwolan i obejmował trzy części. W pierwszej uczniowie wysłuchali książeczki „Agnieszka opowiada bajkę” Joanny Papuzińskiej, czytanej przez bibliotekarza w poszczególnych klasach. W kolejnej części każda z klas przygotowała plakat, na którym reklamowała ulubioną książkę. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na tablicy na szkolnym korytarzu. W ostatniej części projektu zadaniem poszczególnych klas było dopisanie kolejnych dwóch zdań opowiadania zapoczątkowanego przez bibliotekarza i nadanie tytułu. Efekty wspólnej, twórczej pracy mogliśmy usłyszeć 9 maja 2018r., podczas obchodów Dnia Książki i Prasy. Całość opowiadania przeczytali uczniowie klasy 3e: Aleksandra Wójtowicz i Marcin Kowalczuk. Wszystkim uczniom klas 1-3 – autorom opowiadania, gratulujemy bogatej wyobraźni! Może niektórzy odkryli w sobie talent twórczy i w przyszłości zostaną sławnymi pisarzami?

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwola