SUKCESY W GRAND PRIX DZIECI W PŁYWANIU

We wtorek dnia 24 kwietnia 2018 r. na zamojskiej pływalni spotkali się uczniowie zamojskich szkół podstawowych na wiosennych zawodach Szkolnego Związku Sportowego w pływaniu. W październiku rozegrano jesienną rundę i po podsumowaniu dwóch startów wyłoniono zwycięzców. Uczennice i uczniowie naszej szkoły w składzie:
Ola Poździk, Julia Herbin, Wiktor Sawicki z kl. Vc, Zuzia Kowalska i Olaf Lupa z kl. Va, Michał Magryta z kl. IVa, Jakub Rymarz i Igor Czajkowski z kl. VIa, Brajan Lis z kl. VIb oraz Julia Poździk z kl. VIc odnieśli wiele wspaniałych sukcesów.

I miejsce sztafeta chłopców 4x25m stylem dowolnym czas: 59,93sek – w składzie: Olaf Lupa, Wiktor Sawicki, Igor Czajkowski i Jakub Rymarz.

I miejsce sztafeta mieszana stylem zmiennym czas: 1.06,66 min – w składzie: Julia Pożdzik - grzbiet, Ola Pożdzik - motylkowy, Olaf Lupa - klasyczny i Jakub Rymarz - kraul.

III miejsce sztafeta dziewcząt 4x25m stylem dowolnym czas: 1.14,75min – w składzie: Ola Pożdzik, Julia Pożdzik, Julia Herbin i Zuzia Kowalska.

Również w konkurencjach indywidualnych nasi pływacy wielokrotnie tryumfowali:

50m stylem motylkowym:
II miejsce - Ola Pożdzik w kategorii dziewcząt,
II miejsce - Wiktor Sawicki w kategorii chłopców

50m stylem klasycznym:
I miejsce - Julia Pożdzik wśród dziewcząt,
I miejsce - Kuba Rymarz w kat. chłopców,
II miejsce - Olaf Lupa w kat. chłopców.

50m stylem dowolnym dziewcząt:
I miejsce - Ola Poździk,
II miejsce - Julia Poździk

50m stylem dowolnym chłopców:
I miejsce - Jakub Rymarz
II miejsce - Olaf Lupa

Większość uczennic i uczniów tak świetnie pływających w reprezentacji naszej szkoły trenuje w klubie „ORKA” pod okiem doświadczonych trenerów.
Gratulujemy tak wspaniałych sukcesów naszym uczennicom i uczniom!!!

Tekst i zdjęcia: Bożena Semczuk-Sobka