SUKCESY PŁYWACKIE W WOJEWÓDZKICH IGRZYSKA
SZKOLNEGO ZWIĄZKU SPORTOWEGO

W czwartek 8 grudnia 2018 r. w Lublinie, na basenie olimpijskim Aqua, odbyły się Wojewódzkie Igrzyska Szkolnego Związku Sportowego w Pływaniu. Pięcioro uczniów ,,Szóstki” uzyskało awans na te zawody:
1. Aleksandra Poździk z kl. Vc - 50m stylem motylkowym,
2. Julia Poździk z kl. VIc - 50m stylem klasycznym,
3. Olaf Lupa z kl. Va - 50m stylem klasycznym,
4. Wiktor Sawicki - 50m stylem motylkowym,
5. Jakub Rymarz z kl. VIa – 50m stylem dowolnym.

Rywalizacja sportowa była na bardzo wysokim poziomie, w każdym stylu pływackim rywalizowało po 18 zawodniczek i zawodników. Na zawodach spotkali się najlepsi z najlepszych z całego naszego województwa. Pływacy z Zamościa odnieśli wspaniałe sukcesy.

Srebrne medale zdobyli:
1. Olaf Lupa na 50m stylem klasycznym z czasem 40,32sek (jest to jego życiowy rekord w tym stylu),
2. Jakub Rymarz na 50m stylem dowolnym z czasem 29,50sek.

Również Julia Poździk w stylu klasycznym zajęła wysokie V miejsce w województwie, jej siostra Aleksandra została sklasyfikowana na XII pozycji, a ich kolega Wiktor Sawicki z kl. V c na XVIII miejscu – oboje w stylu motylkowym.

To naprawdę ogromny sukces naszych uczniów, którzy od wielu lat trenują w Klubie Sportowym „ORKA” Zamość i godnie reprezentują nasze miasto.

WSZYSTKIM, A ZWŁASZCZA MEDALISTOM,
SERDECZNIE GRATULUJEMY I DZIĘKUJEMY ZA SUKCESY !!!

Tekst i zdjęcia: Bożena Semczuk-Sobka