REJONOWE IGRZYSKA DZIECI SZS W PŁYWANIU

We wtorek, 29 maja 2018 roku na zamojskiej pływalni odbyły się Rejonowe Igrzyska Dzieci Szkolnego Związku Sportowego w Pływaniu, do którego awansowała sztafeta chłopców oraz Aleksandra Poździk i Wiktor Sawicki w stylu motylkowym,, Jakub Rymarz w stylu dowolnym oraz Olaf Lupa i Igor Czajkowski w stylu klasycznym.

Nasi pływacy ponownie okazali się bezkonkurencyjni. Sztafeta chłopców 6 x 25 m z czasem1:32,72 w składzie: Szewc Jędrzej, Rymarz Jakub, Igor Czajkowski, Olaf Lupa, Wiktor Sawicki, Michał Magryta i Kamil Mielcarek zajęła I miejsce. Sztafeta awansowała na Igrzyska Wojewódzkie.

Również w konkurencjach indywidualnych I miejsce w stylu motylkowym z czasem35,23sek zajęła Ola Poździk i Wiktor Sawicki III miejsce 44,23sek. Oboje z kl. Vc. W stylu klasycznym Olaf Lupa z kl. Va zajął I miejsce z czasem38,34sek przed Igorem Czajkowskim z kl. VIa na II miejscu z czasem 39,04sek. A Jakub Rymarz z kl. VIa na 50m stylem dowolnym ponownie był nie do pokonania i tryumfował na I miejscu.

Większość zawodników na co dzień trenuje w klubie „Orka”.

Ogromne gratulacje i trzymamy kciuki w zawodach wojewódzkich!

Tekst: Bożena Semczuk-Sobka
Zdjęcia Bożena Semczuk-Sobka, Andrzej Sadowski