IGRZYSKA DZIECI SZS W PŁYWANIU

Dnia 8 listopada 2017 r. odbyły się Miejskie Igrzyska dzieci SZS w pływaniu, na których naszą szkołę reprezentowałi:
- w sztafecie dziewcząt 6x25m następujące uczennice: Julia Poździk z kl. VIc, Ala Majdan z kl. VIIa, Ola Poździk i Julia Herbin z kl. Vc oraz Zuzanna Kowalska i Wiktoria Sitarz z kl. Va. Dziewczęta zajęły IV miejsce.
- w sztafecie chłopców 6x25m : Jakub Rymarz, Igor Czajkowski i Michał Sałapat z kl. VIa, Olaf Lupa z kl. Va oraz Wiktor Sawicki i Kamil Mielcarek z kl. Vc. Chłopcy zajęli II miejsce i zdobyli awans do Igrzysk na szczeblu rejonowym.

W konkurencjach indywidualnych:
- 50m motylkiem Poździk Ola zajęła I miejsce, natomiast Sawicki Wiktor zajął III miejsce i oboje awansowali do Igrzysk Rejonowych.
- 50m stylem klasycznym: Pożdzik Julia wygrała konkurencję i awansowała do Igrzysk Rejonowych., Wiktoria Sitarz była VII a Zuzanna Kowalska XI.
Natomiast wśród chłopców: Olaf Lupa zajął II miejsce i uzyskał awans do Igrzysk Rejonowych., Igor Czajkowski uplasował się na IV miejscu a Kamil Mielcarek był VII.
- 50 m stylem dowolnym Ala Majdan zajęła VIII miejsce natomiast Jakub Rymarz wśród chłopców był najszybszy i stanął na najwyższym podium uzyskując awans do Igrzysk Rejonowych..

Dnia 16 listopada 2017 r. pływaczki i pływacy wystartowali w Rejonowych Igrzyskach Dzieci Szkolnego Związku Sportowego i odnieśli również wiele sukcesów.

Sztafeta chłopców w składzie: Rymarz Jakub, Czajkowski Igor, Michał Sałapat, Lis Brajan, Lupa Olaf i Wiktor Sawicki zajęła III miejsce.

Również wspaniałe wyniki osiągnęli nasi uczniowie i uczennice w konkurencjach indywidualnych: - 50m stylem klasycznym zarówno Julia Poździk z kl. VIc jak i Olaf Lupa z kl. Va byli najszybsi i awansowali na zawody wojewódzkie,
- 50m stylem dowolnym Jakub Rymarz z kl. VIa był nie do pokonania i stanął na najwyższym podium, oczywiście popłynie w zawodach wojewódzkich,
- 50m stylem motylkowym zarówno Ola Poździk jak i Wiktor Sawicki zajęli III miejsca zdobywając awans na zawody wojewódzkie.

Wszystkim zawodniczkom i zawodnikom serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników i trzymamy kciuki życząc dalszych sukcesów.

Tekst i zdjęcia: Bożena Semczuk-Sobka