SPOTKANIE Z POLICJANTEM

Dnia 7 listopada 2017 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie edukacyjne uczniów klasy III D z funkcjonariuszem zamojskiej policji - panem Hubertem Chwedykiem. W trakcie spotkania zostały poruszone bardzo istotne kwestie związane z bezpieczeństwem dzieci zarówno w drodze do szkoły, jak i ze szkoły. Pogadanka dotyczyła następujących tematów: przypomnienie uczniom najważniejszych zasad ruchu drogowego i numerów alarmowych, bezpiecznego poruszania się pieszo i rowerem po drogach, bezpiecznych zabaw poza domem, bezpieczeństwa w Internecie, kwestii posiadania zwierzaka w domu, a także został przybliżony dzieciom zawód policjanta. Podczas spotkania zaprezentowano także sprzęt policyjny oraz umundurowanie, co cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Na koniec nie zabrakło pytań od chętnych uczniów do naszego gościa. Zrobiono także pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Z pewnością wszystkie informacje przekazane naszym uczniom w trakcie spotkania edukacyjnego z panem policjantem, przyczynią się do zwiększenia świadomości dzieci na temat bezpieczeństwa w różnych sytuacjach.

Tekst i zdjęcia: Ewelina Sienicka