,,SZÓSTKA”
AKTYWNIE WSPIERA BUDOWĘ
POMNIKA MARSZAŁKA JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO

W związku inicjatywą i działaniami podjętymi przez Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej Nr 6 im. Szymona Szymonowica w Zamościu dotyczącymi włączenia się w obchody 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę wśród całej społeczności naszej szkoły została ogłoszona akcja wsparcia publicznej budowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu.

Uczniowie naszej szkoły w dniach 24 kwietnia – 15 maja 2018 r. prowadzili dobrowolną zbiórkę wśród uczniów i pracowników szkoły do specjalnych puszek przygotowanych i dostarczonych do szkoły przez przedstawiciela obywatelskiego Komitetu Budowy Pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu. Nie zabrakło naszych przedstawicieli również 12 maja 2018r. na terenie OSIR-u w Zamościu, gdzie nasza szkolna delegacja uczestniczyła w pikniku rodzinnym, którego celem było zgromadzenie funduszy na odbudowę pomnika Marszałka Józefa Piłsudskiego w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Akcja prowadzona przez naszych uczniów cieszyła się dużym zainteresowaniem całej społeczności szkolnej. W dniu 16 maja 2018 r. do szkoły został zaproszony przewodniczący obywatelskiego komitetu budowy pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w Zamościu Pan Tomasz Włodarczyk. Komisyjnie w obecności przedstawicieli Samorząd Uczniowski szkoły, szkolnego opiekuna SU , dyrektora szkoły i przewodniczącego komitetu budowy pomnika dokonano otwarcia puszek i przeliczenia zebranych środków finansowych. Nasi uczniowie przekazali zebrane środki finansowe Panu przewodniczącemu, który podziękował całej szkole za wspaniałą inicjatywę i akcję wspierająco budowę pomnika.

Mamy nadzieję, że w ten sposób udało się nam godnie upamiętnić uroczystości odzyskania przez Polskę niepodległości i pokazać jak wspólnie możemy swymi działaniami uczyć patriotyzmu i aktywności obywatelskiej.

Tekst i zdjęcia : Artur Waśko