Poszukiwacze z klas 4 odnaleźli skarb

Od 7 marca 2018 uczestnicy projektu Szukamy skarbu ukrytego w szkole, organizowanego przez bibliotekę szkolną, zmagali się z rozwiązaniem dziesięciu zadań związanych z książką i czytelnictwem. A zadania te nie były łatwe – niektóre z nich stanowiły dla czwartoklasistów nie lada wyzwanie! Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, każdej z grup udało się rozwiązać wszystkie zadania i dotrzeć do celu. Jako pierwsi skarb odnaleźli uczniowie klasy 4b: Amelia Staszczuk, Gabriela Kopiel, Weronika Kuczaj i Filip Krukar. Gratulujemy! W nagrodę wszyscy uczniowie klasy 4b wezmą udział w ciekawych warsztatach czytelniczych w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu.

Udział w projekcie umożliwił uczniom głębsze poznanie biblioteki i jej zbiorów, a także poszerzenie wiedzy o książkach. Uczestnicy projektu musieli wykazać się kreatywnością oraz umiejętnością szybkiego rozwiązywania zadań. Dzięki uczestnictwu w projekcie wszyscy przekonali się, że wspólne działanie zbliża i integruje, a czytanie książek to wartościowy sposób spędzania wolnego czasu. Przede wszystkim jednak projekt Szukamy skarbu ukrytego w szkole okazał się wspaniałą zabawą!

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan