Patriotyczne rocznice

W środę, 4 października 2017r. odbył się apel upamiętniający 73. rocznicę zakończenia Powstania Warszawskiego, a także przybliżający działalność Polskiego Państwa Podziemnego. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 7a i 7b pod opieką wychowawców: Joanny Stefanowskiej i Marioli Gac. Siódmoklasiści przypomnieli młodszym uczniom o 63 dniach heroicznego i samotnego boju prowadzonego przez powstańców, który zakończył się 2 X 1944 r. O dekorację i oprawę muzyczną apelu zadbali p. A. Czyżyk i p. K. Nowak. W trakcie apelu uczniowie mogli nie tylko wysłuchać recytacji wierszy, ale również posłuchać pieśni powstańczych. Ważnym elementem występów była prezentacja multimedialna, która przybliżyła obrazy z powstańczej Warszawy. Skupienie i powaga na twarzach słuchaczy była najlepszym dowodem na to, że takie lekcje historii są nadal potrzebne.

Tekst: Joanna Stefanowska
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz