Uczymy się programować – zajęcia z kodowania

Dnia 11 kwietnia 2018 r. uczniowie klasy III E wraz z wychowawczynią p. Barbarą Kołtun uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych z użyciem nowoczesnych technologii – zajęcia z kodowania, które poprowadził pan dr hab. inż. Krzysztof Pancerz pracownik naukowo – dydaktyczny Uniwersytetu Rzeszowskiego i wykładowca Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Zamościu. Celem spotkania było przybliżenie uczniom informatyki w formie łamigłówek z postaciami z ich gier , zabaw i filmów. Rozwiązanie polegało na ułożeniu programów z gotowych bloczków. Każdy kod, który jest napisany poprawnie daje im satysfakcję i radość sukcesu. Łamigłówki są bardzo interesującym i wciągającym wprowadzeniem do programowania, a inne aktywności oferowane przez tę inicjatywę mogą służyć do dalszego rozwijania umiejętności programowania. Dzieci poprzez naukę programowania uczyły się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów, komunikowania się i współpracy, a także rozwijały kreatywność. Odkryły, że kodowanie to fantastyczna zabawa. Jest doskonałym treningiem cierpliwości i precyzji. Były to wspaniałe zajęcia, które rozwinęły również strategiczne myślenie i orientację przestrzenną.

Tekst i zdjęcia: Barbara Kołtun