PRZEGLĄD PRZYRODNICZYCH MINIATUR FILMOWYCH

Przegląd Przyrodniczych Miniatur Filmowych odbył się 20 listopada 2017r. Ruch, tarcie i opór – te zagadnienia zgłębiali uczniowie klas szóstych podczas lekcji przyrody. Szczególnym zadaniem dla uczniów w ramach pracy domowej, była realizacja filmu. Projekt ten uczniowie przygotowywali w grupach 2-3 osobowych. Prace wstępne polegały na przygotowaniu scenariusza, rekwizytów i wyborze miejsca akcji. Uczniowie świetnie weszli w aktorskie role. Wyśmienicie sprostali zadaniom reżyserskim, wykazując się pomysłowością i kreatywnością. Filmy były bardzo różnorodne i ciekawe, często nacechowane poczuciem humoru. Dostosowane do założonych kryteriów. Każdy film nagrodziliśmy brawami. Po projekcji podsumowaliśmy doświadczenia związane z pracą nad zadanym projektem. Dzieci pokonały różne trudności, a efekty ich pracy są powyżej oczekiwań. Niektórzy połknęli filmowego bakcyla Cele projektu zostały osiągnięte, uczniowie rozumieją zależności działające w przyrodzie. Szanują i doceniają pracę rówieśników. Potrafią wyróżnić najlepsze filmy. Wszyscy odczuwaliśmy wiele satysfakcji i radości.

„Stajesz się kimś tylko w starciu z tym, co stawia ci opór"
Antoine de Saint Exupery

Tekst i zdjęcia: Dorota Chudoba