ROWEROWY DZIEŃ DZIECKA W ,,SZÓSTCE”

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]
Film: [zobacz film z rajdu]

W piątek, 1 czerwca 2018 r. nasza szkoła zaproponowała swym uczniom świętowanie Dnia Dziecka na sportowo, organizując dla nich po raz czwarty Szkolny Rajd Rowerowy. Uczestnicy rajdu - uczniowie klas IV – VII wraz z nauczycielami i chętnymi rodzicami mogli sprawdzić swoje umiejętności rowerowe na trasie Zamość – Zdanów – Wychody– Mokre - Zamość . Pod opieką nauczycieli: Artura Zawiślaka, Aleksandra Pańczyka, Agnieszki Wojciechowskiej, Anny Kotowskiej, Marzeny Klempki, Anny Rut i Artura Waśko oraz kilku rodziców wyruszyliśmy wspólnie zwiedzać na rowerze nasze najbliższe okolice. Wszyscy uczestnicy jako doświadczeni rowerzyści w kaskach rowerowych, koszulkach odblaskowych i znający zasady ruchu drogowego mogli bezpiecznie poruszać się po naszych zamojskich drogach.

Ważne było to, by pragnienie aktywnego spędzenia wolnego czasu połączyć z praktyką jazdy ulicami miasta i podzamojskich miejscowości. Trasa, którą wytyczył dla rowerowych turystów pan Artur Zawiślak pozwoliła pokonać w trakcie wyjazdu ponad 26 km. Nikt nie narzekał na nadmiar ruchu, nikomu nie przyszło na myśl, twierdzić, że było za daleko lub za długo. Stworzyliśmy jedną rowerową drużynę. Mijaliśmy kolejne, jakże odmienne od miejskich widoków, krajobrazy: zabudowa podmiejskich domów; pola rzepaku (co za obłędny zapach!), łąki pełne maków i chabrów (ależ kolory!). Mogliśmy podziwiać z oddali panoramę Zamościa. Pogoda dostosowała się do naszych nastrojów: piękne słońce, lekki wiaterek i błękitne niebo zachęcały do przejażdżki. Po dojechaniu na zaprzyjaźnionej szkoły w Mokrem na wszystkich czekała niespodzianka w postaci wspólnego ogniska i pieczenia kiełbasek. Posileni wyśmienitymi, upieczonymi własnoręcznie kiełbaskami na ognisku, które przygotował dla nas pan Dariusz Herbin, po krótkim odpoczynku ruszyliśmy w drogę powrotną. Droga powrotna minęła zbyt szybko, a my bezpiecznie dojechaliśmy do naszej szkoły. Najważniejszy cel wyjazdu został osiągnięty. Wszyscy zdrowi i uśmiechnięci wróciliśmy na rowerach pod szkołę. W ten oto sposób nasza szkoła uwieńczyła miejską akcję pod nazwą ,, Rowerowy maj ’’

Co szczególnie zapadnie w pamięć? Mamy nadzieję, że będzie to radość z wyprawy i z odkrywania nowych miejsc; satysfakcja wszystkich rajdowiczów z udowodnienia sobie własnych możliwości; wiara w siebie i drużynę; apetyt na kolejne wyprawy. Mamy nadzieję , że nasi uczniowie są zadowoleni z tak spędzonego Dnia Dziecka Już teraz zapraszamy wszystkich chętnych na następny szkolny rajd rowerowy. 

Tekst: Artur Waśko
Zdjęcia: Oskar Czuchaj, Artur Waśko