„Szóstka” na tropie wiosny

W sobotę, 21 kwietnia 2018r., w piękny, słoneczny dzień uczniowie naszej szkoły z klas IV A, B i C oraz VII A, B oraz C wraz z opiekunami: p. Alicją Tarnowską, p. Katarzyną Adamczuk i p. Aleksandrą Matysiak wzięli udział w 44 Rajdzie „Spotkanie z Wiosną”, organizowanym przez PTTK. Celem wyprawy było poznanie walorów turystyczno-krajoznawczych Roztocza Środkowego i Puszczy Solskiej. Siedmiokilometrowa, niezwykle urokliwa trasa rozpoczęła się w Hamerni, a zakończyła w malowniczej miejscowości Nowiny. Piesi turyści podziwiali przepiękne leśne tereny, pokonywali kładki nad rzeczkami, na każdym kroku dostrzegali budzącą się wiosnę. Na mecie rajdu na uczniów czekały ognisko, konkursy i zadania sprawnościowe. Można było spróbować swoich sił w rzucie podkową, zaprezentować talent wokalny w konkursie piosenki turystycznej oraz udowodnić swoją wiedzę podczas konkursu krajoznawczego. Ruch na świeżym powietrzu i odpoczynek w pełnym słońcu sprawiły, że uczestnicy rajdu wrócili troszkę zmęczeni, ale lekko opaleni i przekonani, że wytęskniona wiosna nadeszła na dobre!

Tekst: Aleksandra Matysiak
Zdjęcia: Alicja Tarnowska, Katarzyna Adamczuk, Aleksandra Matysiak