Rajd „Pieczony Ziemniak”.

w sobotę, 21.10.2017r. uczniowie klas IV a, IV b, IV c, IV d oraz VII b wraz z wychowawcami i opiekunami: Aleksandrą Matysiak, Małgorzatą Spierzak, Katarzyną Adamczuk, Anną Rut, Alicją Tarnowską oraz trojgiem rodziców wzięli udział w rajdzie pieszym do Majdanu Ruszowskiego organizowanym przez PTTK Oddział w Zamościu. Celami rajdu były: poznawanie walorów turystyczno-krajobrazowych Roztocza Środkowego, propagowanie wiedzy ekologicznej, integracja braci turystycznej oraz zdobywanie punktów do odznak krajoznawczych i turystyki kwalifikowanej.

Trasa, mająca 7km długości, rozpoczęła się w Ruszowie i prowadziła przez leśne wąwozy, debry i jary do Majdanu Ruszowskiego. Po drodze podziwialiśmy ozłocony jesienią leśny krajobraz, zbieraliśmy opieńki oraz pokonywaliśmy przeszkody w postaci powalonych drzew i błotnych kałuż. Na mecie czekało na nas ognisko i gorące upieczone ziemniaki, a organizatorzy zaprosili do wzięcia w udziału w konkursach: rzeźby w ziemniaku, na najpiękniejszy jesienny bukiet przygotowywany po drodze, krajoznawczym, sprawnościowym oraz piosenki turystycznej. Do domów wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Tekst: Katarzyna Adamczuk
Zdjęcia: Alicja Tarnowska, Katarzyna Adamczuk, Aleksandra Matysiak, Anna Rut