,,SZÓSTKA”- ROWEROWA SZKOŁA
JUŻ NA SZLAKU

Już od ponad dwóch tygodni bardzo wielu uczniów ,,Szóstki” rowerem lub hulajnogą przyjeżdża do szkoły To już kolejny rok, gdy przed budynkiem szkoły nasi uczniowie „parkują” swoje „pojazdy”. Jesteśmy jedyną taką szkołą, w której nie trzeba uczniów namawiać do aktywności fizycznej i jazdy na rowerach. To efekt miedzy innymi zadań wynikających z realizowanego w szkole od wielu lat programu „Szóstka – rowerowa szkoła”. Z każdym cieplejszym dniem ponad 100 miejsc na rowery jest już ciągle zajętych. Dobry przykład i zachętę dają również nauczyciele i dyrekcja szkoły, którzy tak jak ich wychowankowie na rowerach przyjeżdżają do szkoły. Działania te przygotowują naszą placówkę do sezonu rowerowego oraz III edycji miejskiej akcji „Rowerowy Maj”. Pogadanki i lekcje z wychowania komunikacyjnego prowadzone przez nauczycieli mają za zadanie przygotować uczniów do bardziej świadomego uczestnictwa w ruchu drogowym. Wszystkim życzymy dobrej pogody i zawsze prostej i bezpiecznej drogi .

Tekst i zdjęcia : Artur Waśko