PO RAZ TRZECI NASZA SZKOŁA PRZYSTĄPIŁA DO KAMPANII „ROWEROWY MAJ”

Projekt obejmował uczniów klas IV – VII oraz nauczycieli. Celem była promocja zdrowego stylu życia, popularyzacja bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

„Rowerowy Maj” to akcja edukacyjna z elementami rywalizacji. Rywalizują uczniowie, klasy oraz szkoły, dlatego w tych kategoriach przewidziane zostały nagrody. O wyniku szkoły czy klasy zadecydowała liczba przyjazdów uczniów do szkoły w stosunku do liczby uczniów zapisanych w szkole lub klasie. W efekcie szkoła zajęła V miejsce otrzymując pamiątkowy puchar. Uczniowie, którzy zaliczyli wszystkie przejazdy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz drobne nagrody w postaci np. biletu wstępu na krytą pływalnię itp. Najlepszą klasą okazała się klasa IV b za co otrzymała nagrodę w postaci bezpłatnego wstępu na seans filmowy. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Tekst: Aleksander Pańczyk
Zdjęcia: Katarzyna Adamczuk