JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ! WKŁADAM KASK!

We wtorek 20 czerwca 2018r. wyróżnione zostały osoby, które wiedzą, jak cieszyć się jazdą na rowerze i zadbać o swoje bezpieczeństwo. W ramach działań prewencyjnych, w trosce o bezpieczeństwo i promocję odpowiedzialnego zachowania wśród uczniów i młodzieży – przeprowadziliśmy w ramach akcji „Rowerowy Maj 2018” własny projekt pod nazwą: „Jeżdżę z głową – wkładam kask”. Zgodnie z obowiązującymi przepisami ruchu drogowego jazda w kasku nie jest obowiązkowa, ale dzięki coraz większej świadomości wśród dzieci i ich rodziców można dostrzec zmianę w tym względzie. Tym bardziej, że nie ma problemu z wyborem sprzętu kolorowego, ciekawego pod względem estetycznym i funkcjonalnym.

Uczniowie klas IV - VII, którzy przyjeżdżali do szkoły w kasku i promowali bezpieczeństwo wśród rówieśników wzięli udział w okolicznościowej loterii. Taką sama loterią jest czasami wyjście cało, bez obrażeń z wypadku rowerowego. Raz się może skończyć na strachu, raz na pomocy lekarskiej. Upominkami były drobne gadżety związane z wypoczynkiem i aktywnością.

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz