ROZCZYTANA KLASA – podsumowanie

W piątek, 15 czerwca 2018r. odbyło się oficjalne zamknięcie projektu „Rozczytana klasa” za rok 2018. Promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży od kilku lat jest priorytetem w naszej szkole. Przez cały rok szkolny staraliśmy się zainteresować uczniów książką, aby doświadczali przyjemności z czytania, odkrywali w nim atrakcyjny sposób spędzania wolnego czasu, a także rozwijania swoich zdolności i zainteresowań. Chcąc zachęcić uczniów do większej aktywności czytelniczej i częstszych odwiedzin w bibliotece, została wprowadzona rywalizacja międzyklasowa. Co miesiąc, od października do końca maja, informacje o wypożyczeniach klas wywieszane były na drzwiach biblioteki. Na początku czerwca nastąpiło podsumowanie wyników. Okazało się, że tytuł „Rozczytanej klasy” za największą ilość wypożyczonych książek w roku szkolnym 2017/2018 w klasach nauczania początkowego zdobyła klasa 3c! (453 wypożyczenia). Natomiast w klasach 4-7 bezkonkurencyjna okazała się klasa 4a! (268 wypożyczeń). Wszystkim zwycięskim klasom gratulujemy wytrwałości w rywalizacji!

Tekst i zdjęcia: Dorota Zwolan