Nasi Sąsiedzi

Wiedzą sąsiedzi jak kto siedzi. Dobry sąsiad to skarb. Należy jedynie pamiętać, by samemu także być dobrym sąsiadem. 16 listopada 2017r. odbyły się w szkole targi dobrosąsiedzkie państw sąsiadujących z Polską: Niemiec, Czech, Słowacji, Ukrainy, Białorusi, Litwy i Rosji. Wiedzą o państwach sąsiadujących z Polską podzielili się uczniowie klas 5a i 5c, podczas szczególnych lekcji przyrody. Prezentowane były: flagi, godła, hymny, wybitni twórcy, stroje, specjały kuchni, ciekawostki i regionalne pamiątki. Naszymi gośćmi byli uczniowie klas młodszych z wychowawcami , uczniowie klas starszych oraz nauczyciele i dyrekcja szkoły. Wszyscy byli zachwyceni i zaskoczeni wspaniałym przygotowaniem, ofertą i estetyką stoisk. Targi były barwne, radosne i gwarne. Uczniowie wykazali się spontanicznością, kreatywnością i zaangażowaniem. Byli przedsiębiorczy i pomagali sobie nawzajem. Mieli okazję do przekazywania wiedzy innym. Znakomicie wypełniali swe zadania.

Ten projekt edukacyjny wymagał długich przygotowań. Jego celami było: zdobycie wiedzy o państwach sąsiadujących z Polską, zaciekawienie przyrodą i kulturą wybranego regionu , kształcenie umiejętności współpracy w grupie, dzielenie się wiedzą z innymi. Przedsięwzięcie Nasi sąsiedzi dało uczniom możliwość publicznej prezentacji, zdobycia nowych doświadczeń. Efekt pracy uczniów, wspartych wysiłkiem rodziców przekroczył nasze oczekiwania. Zebrane fundusze przeznaczymy na uzgodnione wcześniej szczytne cele . Było rewelacyjnie! Wielkie podziękowania i brawa dla rodziców!

Tekst i zdjęcia: Dorota Chudoba