WIZYTA W SCHRONISKU DLA ZWIERZĄT

Każde dziecko pragnie mieć przyjaciela, a nie od dziś wiadomo, że najwierniejszym przyjacielem człowieka jest pies. Uczniowie z klasy Ib podjęli decyzje, że będą wspierać bezdomne psy. Postanowiliśmy zbierać pokarm dla zwierzaków z zamojskiego schroniska. W ciągu miesiąca zebraliśmy 96kg suchej karmy dla psów i kotów, puszki, ryż i kaszę. Dnia 18.04.2018r po lekcjach wspólnie z rodzicami i wychowawczynią wyruszyliśmy do schroniska. Po schronisku oprowadzał nas pan Sławomir Iwan. Opowiedział nam niektóre historie związane z przebywającymi tam zwierzakami. Obecnie w schronisku przebywa około 200 zwierząt.. Bardzo dużo jest tu starych schorowanych psów. Dzieci były bardzo ciekawe i zadawały wiele pytań opiekunowi. Dowiedziały się, że w schronisku była też zagubiona koza. Uczniowie stwierdzili, że będą starali się częściej organizować takie zbiórki i wspierać bezdomne zwierzęta. Bardzo dobrze, że już od najmłodszych lat uczniowie potrafią dbać o zwierzęta i są wrażliwe na ich los.

Tekst: Joanna Wcisło
Zdjęcia: Agnieszka Sobczuk