SCRABBLE „KU NIEPODLEGŁOŚCI”

Wyniki: [Wyniki szczegółowe turnieju]

We wtorek, 29 maja 2018r. w naszej szkole zostały zorganizowane I Mistrzostwa Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble, które patronatem honorowym objęła pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty.

Był to turniej drużynowy zorganizowany w naszym mieście po raz pierwszy, skierowany do uczniów szkół podstawowych, a przeprowadzony w tym roku pod hasłem „Ku niepodległości”.

Gośćmi honorowymi zawodów byli: pan Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej oraz pan Tomasz Zieliński, dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty z Lublina.

Cel spotkania najlepiej przedstawił dyrektor Delegatury w Zamościu Kuratorium Oświaty z Lublina – pan Tomasz Zieliński. W krótkim powitaniu uczestników stwierdził, że ten wyjątkowy dla naszej ojczyzny rok 2018 - to nie tylko czas apeli i akademii, ale również właściwy moment dla innych, cennych inicjatyw kierowanych do uczniów, by zgodnie ze swoim zainteresowaniem mogli włączyć się w obchody 100 – lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. W podobnym tonie wypowiedział się również pan Sławomir Zawiślak, poseł na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej, który w działaniach uczniów za najważniejsze uważa ich chęć do podejmowania nowych wyzwań oraz rozwijania własnych zainteresowań.

W turnieju wzięły udział reprezentacje następujących drużyn zamojskich szkół podstawowych:
- Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu,
- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu,
- Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu,
- Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu,
- Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu,
- Katolicka Szkoła Podstawowa w Zamościu,
- Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School.

Celem naszego spotkania była nie tylko popularyzacja gry, ale przede wszystkim okazja do poznania się oraz sprawdzenia swoich umiejętności i wykazania się znajomością języka ojczystego. Każda z drużyn zmierzyła się z zadaniem głównym – ułożeniem rozgrywki scrabblowej dotyczącej słowa „Niepodległa”, a następnie przystąpiła do właściwych rozgrywek według zasady – ,,każdy z każdym”. Opiekunowie uczniów z poszczególnych szkół pełnili role członków jury turnieju. Obserwując dzieci można było zobaczyć rożne taktyki gry, różne sposoby radzenia sobie ze stresem i upływającym czasem. Po zakończeniu rozgrywek przyszedł czas na podsumowanie turnieju, wręczenie podziękowań, dyplomów oraz pamiątkowych statuetek. Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:

I miejsce - Katolicka Szkoła Podstawowa im. św. Ojca Pio w Zamościu, która została Mistrzem Szkół Podstawowych Miasta Zamość w Scrabble w roku szkolnym 2017/2018.
II miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 9 w Zamościu,
III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 6 w Zamościu,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu,
V miejsce – Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School,
VI miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 8 w Zamościu,
VII miejsce- Szkoła Podstawowa Nr 4 w Zamościu.

Nasze zawody fotografował Jakub Kulik (uczeń kl.VIIb), ze szkolnego kółka fotograficznego, a pomocą w rozgrywkach służył Wiktor Kiełbiński (uczeń kl.VI b).

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Jakub Kulik