SKALNE SKARBY POLSKI

W dniach 18 i 27 października 2017r. odbyły się szczególne lekcje geografii w klasach siódmych. Pierwsza z cyklu „ Oczami podróżnika” prezentacja walorów naszego kraju została przygotowana przez uczniów. Otwarci na dodatkowe prace i wyzwania pracowali w grupach nad zadanymi tematami: Po prostu raj, Pasiaste piękno, Gorączka złota w Polsce?, Wykute z granitu. Młodzi podróżnicy przygotowali plakaty i sporą dawkę wiedzy. Każdy miał możliwość publicznej prezentacji wybranego zagadnienia. Wszystkie grupy pracowały bardzo dobrze i z zaangażowaniem dzieliły się wiedzą z innymi. Poznawanie skalnych skarbów przyczynia się do zaciekawienia pięknem Polski. Dzięki ciekawej przeszłości geologicznej można znaleźć w naszym kraju wyjątkowe okazy. Podczas wędrówek rozglądajmy się uważnie, może znajdziemy niezwykły okaz, prawdziwy skarb.

Wszystkim uczniom należy się pochwała, a szczególne wyróżnienie i wielkie brawa dla grup: 7A -Po prostu raj, 7B- Po prostu raj i 7C-Gorączka złota w Polsce?.

Tekst i zdjęcia Dorota Chudoba