VII Zamojska Spartakiada Dzieci i Młodzieży
Pamięci Ofiar Katastrofy Smoleńskiej 2018

9 kwietnia 2018 roku – Tomaszów Lubelski

9 kwietnia 2018 r. w Tomaszowie Lubelskim uczniowie naszej szkoły wzięli udział w VII ZAMOJSKIEJ SPARTAKIADZIE DZIECI I MŁODZIEŻY PAMIĘCI OFIAR KATASTROFY SMOLEŃSKIEJ organizowanej pod Honorowym Patronatem Posła Sławomira Zawiślaka. Celem Spartakiady było przypomnienie o ósmej rocznicy Katastrofy Smoleńskiej oraz uczczenie ofiar katastrofy poprzez szlachetną rywalizację sportową.

Uczniowie nasi startowali w turnieju piłki nożnej szkół podstawowych oraz w zawodach szachowych. W zawodach piłki nożnej naszym piłkarzom niestety nie udało się zdobyć miejsca na podium, zajęli VI miejsce gając w składzie: Bartłomiej Kozyra (6a), Maciej Nowicki (7a), Tomasz Sokoliński (7a), Filip Sobański (7a), Aleksander Zuchowicz (7a), Michał Chmielewski (7a), Kamil Szymala (7a), Robert Bigos (7a), Filip Ochal (6a), Agnieszka Iwan (7a) oraz Paulina Markowska (7a). Opiekunem piłkarzy jest pan Dariusz Herbin.

W zawodach szachowych wystartowało 169 zawodników i zawodniczek, w tym uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 6 w Zamościu. Wyśmienicie spisał się Szymon Skorupski, który zajął I MIEJSCE w kategorii chłopców klas I-III oraz Michał Sałapat (6a), który wywalczył III miejsce w kategorii chłopców klas IV-VI. Bardzo dobrze zaprezentowała się Wanda Chwedyk zajmując wśród dziewcząt klas I-III wysokie V miejsce. Poza tym w dziesiątce zawodów uplasował się Wiktor Kiełbiński.