„Spóźnione odwiedziny…”

„Święty Mikołaj czapkę ma czerwoną,
Zaśnieżone buty, brodę oszronioną.
Niesie ciężki worek prezentów wspaniałych,
Chce, by wszystkie dzieci dziś się uśmiechały…”

Na ten wyjątkowy, jedyny dzień w całym roku dzieci na całym świecie czekają z utęsknieniem – 6. grudnia obchodzimy mikołajki!

W oczekiwaniu na przybycie Świętego Mikołaja uczniowie z klas 4, 5 i 6 przygotowali pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza p. Doroty Zwolan inscenizację pt. „Spóźnione odwiedziny”, którą wystawili 1.12.2017r. Na widowni zasiedli uczniowie klas 1, którzy z zainteresowaniem oglądali występ starszych kolegów. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie:
Narrator – Martyna Chałas – kl. 6a,
Kasia – Wanesa Rycyk – kl. 6a,
Michał – Amelia Staszczuk – kl. 4b,
Mama – Hania Mogielnicka – kl. 4b,
Dzwoneczek – Weronika Kuczaj – kl. 4b,
Zima – Martyna Lipiak – kl. 6a.

Największą atrakcją dla dzieci była obecność Świętego Mikołaja – w przedstawieniu w tej roli wystąpił Bernard Waleczko z kl. 5a, który wręczył pierwszakom słodkie upominki. Przedstawienie bardzo się podobało, a młodzi artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Tekst: Dorota Zwolan
Zdjęcia: Tadeusz Banaszkiewicz