„Na ratunek Ziemi” – udział w ogólnopolskiej akcji Sprzątanie Świata

Społeczność naszej szkoły po raz kolejny aktywnie włączyła się w obchody ogólnopolskiej 24 akcji Sprzątanie Świata - Polska prowadzonej przez Fundację Nasza Ziemia. Celem tegorocznej akcji, która przebiega pod hasłem „Nie ma śmieci-są surowce” była zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie Polaków do działania na rzecz środowiska oraz promowanie standardu selektywnej zbiórki. W dniu 15 września 2017 r. uczniowie poszczególnych klas pod opieką nauczycieli sprzątali teren szkoły oraz ulice zlokalizowane w pobliżu budynku szkolnego. W akcji wzięli udział uczniowie i nauczyciele: kl. III b, III c, III d z wychowawcami – paniami: Marzeną Plewą, Małgorzatą Czajkowską i Eweliną Sienicką; kl. V a – z panią Dorotą Kowalczyk i VI c – z panią Aliną Lenart oraz kl. IV a i V b, z Alicją Tarnowską. Ponadto wszyscy zainteresowani tematyką akcji włączyli się również do działań i przygotowali piękne prace plastyczne promujące proekologiczne zachowania. Plakaty zostały wyeksponowane na gazetkach ściennych, ponadto członkowie Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody przygotowali gazetkę tematyczną, której motywem przewodnim jest propagowanie wśród społeczności szkolnej idei życia w czystym ekologicznie środowisku. Najlepsze prace naszych małych ekologów wezmą również udział w ogólnopolskim konkursie plastycznym na interpretację hasła „Nie ma śmieci - są surowce” organizowanym przez Fundację Nasza Ziemia.

Akcja przeprowadzona w szkole odbyła się przy współpracy z Wydziałem Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Zamość w ramach miejskiej akcji.

Tekst : Alicja Tarnowska,
Zdjęcia: wychowawcy klas