Wizyta w Państwowej Straży Pożarnej

W poniedziałek, 11 czerwca 2018 r. uczniowie klasy IIIb wyruszyli piechotą ulicami naszego miasta do siedziby PSP w Zamościu. Po dotarciu na miejsce spotkali się ze strażakiem p. Andrzejem Pirógiem, który oprowadził uczniów po pomieszczeniach, w których znajduje się przez sprzęt pożarniczy, wozy strażackie i urządzenia techniczne wspierające cały proces działań operacyjnych. Pan przewodnik w ciekawy sposób omówił zastosowanie i działanie sprzętu, procedury postępowania strażaków podczas akcji. Uczniowie mieli okazję poczuć się jak prawdziwi strażacy, obsługując wąż pożarniczy w hełmie strażackim.

Wizyta w PSP umożliwiła uczniom utrwalenie i sprawdzenie swojej wiedzy na temat zagrożeń pożarowych, którą nabyli podczas spotkania ze strażakiem w szkole. Podczas odwiedzin w straży zostały omówione kwestie bezpieczeństwa w okresie wakacji.

Tekst: Marzena Plewa
Zdjęcia: Joanna Radwańska