STYPENDYSTKA MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO

Już po raz piętnasty Zarząd Województwa Lubelskiego przyznał stypendia artystyczne. Uroczystość ich wręczenia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad zabytkami odbyła się 9 kwietnia 2018r. w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie.

Stypendia przyznane przez władze województwa mają na celu nagrodzenie uzdolnionych przedstawicieli naszego regionu oraz wsparcie rozwoju umiejętności młodych artystów.

Wśród nagrodzonych za liczne osiągnięcia w dziedzinie plastyki znalazła się uczennica klasy 7c - Martyna Nowaczek. Martyna jest niezwykle utalentowaną osobą, swoja pasję rozwija na zajęciach w Młodzieżowym Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu. Bardzo chętnie bierze udział w konkursach organizowanych przez szkołę lub w licznych konkursach plastycznych międzyszkolnych, miejskich czy wojewódzkich. W pracach Martyny oprócz talentu widać przede wszystkim wrażliwość i bogatą wyobraźnię. Cieszy nas fakt, że za swoje dotychczasowe osiągnięcia jest doceniana na forum naszego województwa.

Tekst: Monika Słomianowska
Zdjęcia: Dariusz Nowaczek