Betlejemskie Światło Pokoju 2017

Galeria zdjęć: [zobacz zdjęcia]

-W Tobie jest światło
Każdy mrok rozjaśni
W Tobie jest życie
Ono … zwycięża -

W środę, 20.12.2017r. po raz 27 przywędrowało do Zamościa Betlejemskie Światło Pokoju – znak braterstwa, jedności i pokoju. Tegoroczne hasło wędrówki BŚP brzmi „W Tobie jest światło”. "Rozpalajmy w innych światło, które jest w nas, by ludzie, którzy są zorientowani na światło, nie wierzyli w ciemność, ale w jasność dnia; by nie ulegali nocy, ale mieli nadzieję na jutrzenkę; by nie ugięli się przed złem i zawsze ufali w nieskończone możliwości dobra”.

Każda ceremonia przekazania BŚP jest nie tylko miejscem spotkania, ale i posłania, czyli wezwaniem do dawania chrześcijańskiego świadectwa w codziennym życiu. Ten "betlejemski płomień niech wędruje razem z nami w nasze życie i doda nam wiary i miłości, żebyśmy poszli i głosili, że Jezus jest Panem, i że w nas jest światło – światło, które zaraża; bo w nas jest światło – jego światło, Chrystusowe światło. Dlatego jest nadzieja, jest życie w nadziei z Jezusem, bo:

W TOBIE JEST ŚWIATŁO."- tak brzmi przesłanie dla harcerek i harcerzy. Harcerki z 57 ZDH im. Stefana Milera tradycyjnie jak co roku, odebrały światełko podczas mszy świętej z udziałem ks. Biskupa M. Rojka, w kościele Św. Katarzyny i przekazały wraz z życzeniami świątecznymi dla całej naszej społeczności szkolnej na ręce Pani Dyrektor, Moniki Słomianowskiej. Natomiast następnego dnia delegacja drużyny zawiozła betlejemskie światełko do Centrum Pastoralnego, na spotkanie opłatkowe zorganizowane dla osób samotnych i potrzebujących.

CZUWAJ !

Tekst i zdjęcia: Bożena Semczuk-Sobka